دانشگاه شاهد - دفتر نظارت و ارزشیابی

 ورود
                                    

       بخش ها

تشكيلات و منابع سازماني
تاریخچه و تشکیلات دفتر
شرح وظایف
آیین نامه ها
اعضاء دفتر
عملکرد
ارزیابی درونی
اطلاعیه های دفتر
فرم های اداری
پیوندها
تماس با ما
پستهای سازمانی
اساسنامه

صفحه اصلی/واحدها/دفتر نظارت و ارزشیابیتاريخچه دفتر ‏

 همزمان با تاسيس دانشگاه شاهد در سال 69 دفتري‌ تحت‌ عنوان‌ دفتر نظارت‌ و ارزشيابي به طور مستقل و تحت نظارت مستقيم ‏رياست دانشگاه تشكيل‌ شد و بطور رسمي‌ به‌ فعاليت‌ پرداخت‌. اين دانشگاه جزء نخستين دانشگاههاي كشور بود كه دست به تاسيس ‏اين دفتر به طور مستقل زد بطوريكه تا آن زمان هيچ كدام از دانشگاههاي كشور چنين دفتري به طور مستقل نداشتند.‏
وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي نيز در شهريور ماه‌ سال‌ 1370 ، در تجديد نظري‌ كه‌ در نمودار سازماني‌ خود " دفتر نظارت‌ و سنجش‌ ‏آموزش‌ " را به‌ " دفتر نظارت‌ و ارزيابي‌ آموزش‌ عالي‌ " تغيير نام‌ داد و هم‌ اكنون‌ نيز تحت‌ همين‌ عنوان‌ به ‌فعاليت‌ مشغول‌ است‌.
در 9/8/1377 "اساسنامه شورای نظارت و ارزيابی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی" و به دنبال آن "آيين نامه تشکيل ‏دفاتر نظارت و ارزيابی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی" توسط وزارت‌ فرهنگ‌ و آموزش‌ عالي به دانشگاهها ابلاغ ‏گرديد که ساختار معرفی شده در آن به عنوان "دبيرخانه شورای نظارت و ارزيابی" با تشکيلات ديده شده در نمودار سازمانی دانشگاه ‏شاهد مصوب سال 75 همخوانی زيادی داشت. متعاقب آن در تاريخ 24/1/1387 آيين نامه جديد تشكيل و نحوه فعاليت دفاتر نظارت و ارزيابي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي به تصويب وزير علوم، تحقيقات و فناوري رسيده و جهت اجرا ابلاغ گرديده است ‏.
مديران قبلي اين دفتر جناب آقاي علي زائردارابي و جناب آقاي دكتر سيد حجت اله ‏مومني ماسوله بودند و از شهريور ماه سال 1387 مسئوليت اين دفتر به عهده آقاي دكتر محسن فرمهيني فراهاني مي باشد.

 
تعداد بازدید از تمام صفحات :9766864 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه شاهد می باشد
تهران،بزرگراه خلیج فارس،روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره) - کد پستی:3319118651
تلفن : 55228800, 51210